>> Aktualności » X Wigilia Łódzkiej Branży Turystycznej (15.12.2016 r.)

X Wigilia Łódzkiej Branży Turystycznej (15.12.2016 r.)

2016-12-16

12 grudnia 2016 r. odbyła się X Wigilia Branży Turystycznej w Łodzi. We wnętrzach Restauracji Anatewka w Łodzi przy wigilijnych stołach spotkali się Członkowie Łódzkiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego.

Tradycyjnie na początku spotkania uroczyste życzenia dla całej branży turystycznej złożyli gospodarze Wigilii: Andrzej Kołłątaj - Prezes PIT Oddział Łódzki i Artur Matiaszczyk - Wiceprezes ROTWŁ oraz goście Paweł Niewiadomski - Prezes PIT i Marcin Młynarczyk - Dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Łódzkiego, który zabrała głos w imieniu Pana Marszałka Witolda Stępnia. Gospodarze odebrali Betlejemskie Światło Pokoju od Witosława Madeja Przewodniczącego Rady Chorągwi i od harcerzy z Chorągwi Łódzkiej Związku Harcerstwa Polskiego im. Aleksandra Kamińskiego. Nie zabrakło również księdza Roberta Arndta duszpasterza łódzkiej branży turystycznej, który odczytał fragment Pisma Świętego i złożył wszystkim życzenia. 

Tradycyjnie podczas spotkania nie zabrakło czasu na dzielenie się opłatkiem i indywidualne życzenia. Świąteczne potrawy, które zapewniła Restauracja Anatewka wszystkim smakowały - na stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw: śledzi, karpia, pierogów, kapusty z grochem, czy makiełek, sernika i kompotu z suszu. Tradycją wigilii już stało się wspólne kolędowanie, które ułatwiły rozdane śpiewniki. Spotkanie również wzbogaciły występy na żywo skrzypaczki i gitarzysty. Największą "niespodzianką" spotkania było oczywiście przybycie Św. Mikołaja. Uczestnicy po wykonaniu zadań wymyślonych przez przybysza otrzymali prezenty. Wigilia upłynęła w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, dzięki uczestnikom, którzy bardzo licznie przybyli. Łącznie w wigilii wzięło udział ponad 70 osób. 

 

O izbie | Członkowie | Zarząd Oddziału | Aktualności i komunikaty | Oddziały PIT | Galeria | Kontakt
Stronę odwiedzono 749100 razy. Copyright (C) 2008 by keid.pl