>> Aktualności » Strona 2

Konferencja "Wiedza, produkt i współpraca kluczem do sukcesu w turystyce" (14.12.2016 r.)

2016-12-15

14 grudnia 2016 r. w Stacji Nowa Gdynia w Łodzi zgromadzili się ludzie związani z szeroko pojętą branżą turystyczną, a także zdrowotną. Odbyło się seminarium zorganizowane wspólnie przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego oraz Polską Organizację Turystyczną pod tytułem: "Wiedza, produkt i współpraca kluczem do sukcesu w turystyce". Tematem wiodącym spotkania był zdrowy tryb życia, rozpatrywany w kontekście pomysłu na produkt turystyczny województwa łódzkiego. Swoje prezentacje i wykłady wygłosili zarówno właściciele obiektów związanych z branżą turystyki zdrowotnej, aktywnej (Uzdrowisko Uniejów Park, Stacja Nowa Gdynia), jak i wykładowcy uniwersyteccy czy lekarze. Na seminarium nie zbrakło również nas. PIT Oddział Łódzki reprezentowany jest przez Wojciecha Leszka - Wiceprezesa Oddziału i Joannę Sawiuk - Sekretarz Oddziału. 

więcej >>

Spotkanie szkoleniowo-informacyjne dotyczące Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (30.11.2016 r.)

2016-12-01

W związku z wprowadzeniem nowych przepisów, które obligują przedsiębiorców prowadzących działalność organizatora turystyki lub pośrednika turystycznego do spełniania nowych obowiązków: odprowadzania składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, składania deklaracji, prowadzenia wykazu zawartych z klientami umów Zarząd Łódzkiego Oddziału PIT wychodząc naprzeciw potrzebie rozwiania wszelkich wątpliwości Członków dotyczących zmiany przepisów i obowiązków z niej wynikających zorganizował spotkanie z Przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego i Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, które miało charakter szkoleniowo-informacyjny.

więcej >>

Misja gospodarcza Województwa Łódzkiego na Białoruś (22 - 28.11.2016 r.)

2016-11-29

W dniach 22-28.11.2016 r. Prezes Łódzkiego Oddziału PIT Andrzej Kołłątaj wziął udział w organizowanej przez  Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego misji gospodarczej na Białoruś. Robocze spotkania w obwodzie witebskim (Witebsk i Połock) z przedstawicielami branży turystycznej, wizytacja obiektów muzealnych oraz udział w Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Choreografii były głównymi aktywnościami Prezesa. Głównym celem wizyt było nawiązanie współpracy w zakresie turystyki między podmiotami gospodarczymi Obwodu Witebskiego i Województwa Łódzkiego.

więcej >>

Obchody 65-lecia Klubu "Koło Przewodników im. Rajmunda Rembielińskiego Oddziału Łódź PTTK"

2016-11-19

W dniu 18 listopada odbył się w Małej Sali Rady Miejskiej w Łodzi jubileusz 65-lecia Klubu "KOŁO Przewodników im. Rajmunda Rembielińskiego O/Łódź PTTK" działającego przy PTTK Oddział Łódzki im. Jana Czeraszkiewicza. Na uroczystości nie zabrakło Polskiej Izby Turystyki Oddziału Łódzkiego, która była reprezentowana przez Prezesa Oddziału Andrzeja Kołłątaja i Dyrektora Oddziału Jana Różalskiego. Podziękowaliśmy Klubowi za wkład w rozwój i popularyzację turystyki w Łodzi. Okolicznościowe gratulacje i dyplom Prezesowi Klubu Bolesławowi Wojciechowskiemu wręczył Prezes Oddziału Andrzej Kołłątaj. Na spotkanie przybyli również inni przedstawiciele instytucji związanych z turystyką w regionie oraz bardzo liczne reprezentacje Klubów i Kół przewodnickich PTTK z całej Polski. 

więcej >>

Spotkanie z Gośćmi Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi z Mińska i Winnicy

2016-11-17

Prezes Łódzkiego Oddziału PIT Andrzej Kołłątaj wziął udział w spotkaniu z przedsiębiorcami oraz przedstawicielami władz regionów oraz stowarzyszenia działających w Mińsku i Winnicy, które odbyło się w Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i zostało zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. 

więcej >>

O izbie | Członkowie | Zarząd Oddziału | Aktualności i komunikaty | Oddziały PIT | Galeria | Kontakt
Stronę odwiedzono 716268 razy. Copyright (C) 2008 by keid.pl