>> Aktualności » Strona 32

Komuniat PIT dot. procedury "charge back".

2012-07-06

K O M U N I K A T PIT

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z przedstawicielami Związku Banków Polskich dotyczące przede wszystkim problemu charge back.

więcej >>

Nowy Sekretarz Generalny PIT wybrany.

2012-07-05

Nowy Sekretarz Generalny PIT wybrany.

Został nim postać związana z Łodzią.


Nowy Sekretarz - Tomasz Rosset jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, ukończył też studia MBA w łódzkiej Wyższej Szkole Kupieckiej oraz Francusko-Amerykańskim Instytucie Zarządzania w Paryżu. Przez 15 lat pracował w Polskich Liniach Lotniczych LOT w kraju i za granicą, potem przez ponad 5 lat był związany z mediami pracując jako dyrektor zarządzający i regionalny w grupie radiowej ESKA, następnie był doradcą zarządu spółki zarządzającej Atlas Areną


http://www.pit.org.pl/index.php?navi=006%2C004&id=1693

więcej >>

Posiedzenie Rady Naczelnej PIT w Łodzi - 29-30.06.2012 - relacja

2012-07-03

W dnia 29-30.06.2012 na zaproszenie Prezydent Miasta Łodzi p. Hanny Zdanowskiej odbyło się posiedzenie Rady Naczelnej Polskiej Izby Turystyki w Łodzi .

29.06.2012 członkowie Rady Naczelnej mieli możliwość poznawać nowe oblicze miasta. Senator Ryszard Bonisławski, znany łódzki przewodnik i członek honorowy PIT podzielił się swoją bogatą wiedzą prowadząc spacer od Starego Rynku przez Manufakturę oraz Plac Wolności i Piotrkowską do Restauracji Anatewka.

Zarząd Oddziału Łódzkiego podjął kolacją Koleżanki i kolegów z Rady Naczelnej w znanej z wyśmienitej kuchni żydowskiej Restauracji Anatewka. Kolacja była okazją do wymiany poglądów na różne tematy nurtujące branżę turystyczną. W kolacji i dyskusjach branżowych uczestniczył także Prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego Sylwester Pawłowski oraz jej Wiceprezes, a zarazem Dyrektor Departamentu Kultury Fizycznej,

więcej >>

Od 26 czerwca br. tracą ważność wpisy dzieci w paszportach rodziców.

2012-06-18

Od 26 czerwca br. dzieci, które dotychczas przekraczały granice na podstawie wpisu w paszporcie rodzica, będą musiały posiadać własny dokument podróży.
Zmiana dotyczy tylko dzieci, które zostały wpisane do paszportów swoich rodziców przed 28 sierpnia 2006 r. Bowiem od sierpnia 2006 r. stosowana jest zasada „jedna osoba, jeden paszport” i nie ma już możliwości wpisania dziecka do paszportu rodzica.

więcej >>

VI Spływ Kajakowy Branży Turystycznej - Augustów 18-20.05.2012 - relacja

2012-05-27

W dniach 18-20.05.2012 odbył się VI Spływ Kajakowy Branży Turystycznej w którym Łódzki Oddział miał mocną reprezentację.

Jak co roku z naszego Oddziału udział w spływie wzięły załogi z biur: Harctur, Nova Travel i Sky Tours. Oto Ich relacja:
 
Tym razem spływaliśmy Kanełem Augustowskim od śluzy granicznej Kurzyniec do śluzy Dąbrówka na Białorusi - 10km.
Początkiem przygody było wodne przejście graniczne. Najpierw sprawna odprawa paszportowa po polskiej stronie, wsiadamy w kajaki przepływamy na drugą stronę, a tam strona białoruska nieprzygotowana na sprawne odprawienie 50 kajaków. Siedzimy w kajakach ponad godzinę zanim straż graniczna sprawdzi, że osoba w kajaku to ta sama co na paszporcie, dostarczy paszporty do strażnicy, ostempluje i odda uczestnikom. Nowe doświadczenie przekraczania granicy kajakiem. Wypływamy, świeci słońce, szumi woda. Po 1 km dopływamy do śluzy Wołkuszek. Śluzowanie
więcej >>

O izbie | Członkowie | Zarząd Oddziału | Aktualności i komunikaty | Oddziały PIT | Galeria | Kontakt
Stronę odwiedzono 716239 razy. Copyright (C) 2008 by keid.pl